הכן מסורך לחורף

כיצד נשמור על מסור חד ושנון לאורך זמן?

מישהו הוציא למסור שם רע והכל בגלל סרט אמריקאי אחד דל תקציב, כאשר לאמיתו של דבר תפעול נכון של המסור מאפשר לנו להתרשם מאחד הכלים החשובים ביותר בהם נוכל לעשות שימוש וההפתעה: בחורף הוא אפילו יעזור לנו לחמם את הלב…והבית.

עכשיו כאשר החורף בשיאו ורבים מאיתנו מסיקים את בתיהם בבולי עץ, גדל עוד יותר השימוש במסורים ויחד איתו מתרבים גם התיקונים שבשל שימוש לא נכון בהם, נשחקים, מתבלים ולעתים נהרסים כליל.

החלק הטוב הוא שניתן למנוע את התקלות בקלות ולחסוך 'ים' הוצאות.

המלצות שתוכלו ליישם כבר כעת בעבור רווחת המסור האישי שלכם:

  • מסורים אינם חובבי חול – מגע עם חול פותח את הלהב, דבר היוצר חופש תנועה גדול מדי העשוי לקרוע את השרשרת, אי לכך הרימו אותם מעל פני האדמה.
  • דלק זה עניין של יחס – חשוב להשתמש בסוג דלק בו יחס התערובת 1:40 ותמיד עדיף שיהיה מעט גבוה מאשר להפך.
  • אין עשן בלי…שמן וזה בסדר – עדיף לשים קצת יותר מדי שמן מאשר להפך, גם אם תראו עשן, אל פחד, מזה מסורכם לא יתקלקל, לעומת זאת מחוסר בשמן הוא עשוי בהחלט להתקלקל וזה חבל .
  • זו לא השרשרת זה הלהב – חשוב לבדוק את הלהב בטרם מחליפים שרשרת, הוא זה שנושא את השרשרת ובאם הוא פגום הלא שתוך חודש עד חודשיים השרשרת תתקלקל, לכן אל תתפתו לקנות שרשרת בטרם ווידאתם שהלהב תקין…כיצד תוכלו לדעת? תוכלו לשמוע זאת היטב על פי צליל המסור בזמן הפעלתו.

לקינוח המלצה חורפית ורומנטית במיוחד הקשורה להסקת הבית:

אין רומנטי, מחמם וריחני יותר מאח באמצע חלל הבית, על מנת שמסורכם ימשיך לנסר לכם עצים באהבה חשוב ביותר להבין בנושא השחזת השרשרת.

כאשר משחיזים שרשרת חשוב לבדוק האם מדובר בגזע עץ יבש או בגזע עץ רטוב, הדבר יקבע את צורת החיתוך בשרשרת.

כמו כן חשוב לדעת שזווית ההשחזה המומלצת בעבור גזעים רטובים ויבשים שונה, אם לא תתנו דעתכם לעניין, תאלצו להשחיז את השרשרת כבר אחרי חודש עד חודשיים מתחילת פעולות החיתוך…כמה פשוט למנוע.

מתלבטים לגבי זווית ההשחזה? נשמח לעזור לכם להגיע לזווית הנכונה.

הרימו טלפון או כתבו לנו לתיבת האימייל ונחזור אליכם עם פיתרון מותאם:

מייל: karnigan.alex@gmail.com

טלפון: 072-2502293